(0535) 711 45 75 emrebartin1@gmail.com

Twitter’da bazen bir anlık sinirle kızıp engellediğimiz kişiler oluyor. Daha sonra engellediğimiz insanların tam listesini görmek isteyebiliriz ve kendimizi engellemiş olduğumuz insanların engelini kaldırma isteğinde hissedebiliriz. Bu durumda yardımımıza “My Blocked Me” uygulaması yetişiyor. Tamamen ücretsiz olan bu twitter uygulamasıyla yıllar önce bile engellediğiniz kişilerin tam listesini görüp kişilerin engellerini rahatlıkla kaldırabiliyorsunuz. Hatta daha önce engellediğiniz kişilerin engelini kaldırdığınızda takip et seçeneğinide sunan bu site sayesinde engellediğiniz kişilerin sadece engelini kaldırmakla kalmıyor, o kişileri tekrar takibe alabiliyorsunuz. (Eğer o insan sizi engellemediyse görüntülenmez.)

Twitter My Blocked Me Uygulaması Nasıl Çalışır?

blockedby.me adresine girerek “Sign in with Twitter” görseline tıkladığınızda sizi Twitter’a yönlendirecek. Burada kullanıcı adı ve şifrenizi isterse bilgileri doğru bir şekilde girerek devam ediniz. Şimdi “Show My Blocked Users” butonuna tıklayarak engellediğiniz kişilerin tamamını görebilir ve dilerseniz listelenen profillerin engellerini kaldırabilir, tekrar takibe alabilirsiniz.

Engelleyenleri Görmek Neden Önemlidir?

Hepimizinde bildiği gibi özellikle internet sektöründe varolmaya çalışıyorsak geçmişi unutmalı ve herkesi kucaklayan bir yaklaşım ile kimseyi engellememeli, gerekirse engellediğimiz kişilerle aramızı tekrar iyileştirmeliyiz. Çünkü internet yeni bir medya aracıdır, burada insanlarla ilişkilerinizi iyi, düzenli ve tutarlı tutmalı, insanlara faydalı olmalı, onlara husumet beslememeli ve herkesi memnun edecek bir yaklaşım içerisinde olmalısınız. Onlar sizi takip etsin veya etmesin ya da engelli tutsun. Siz onların engelini açın, görevinizi yapın. Hedefiniz bu insanları yeniden kazanmak olsun. Kızgınlık ve kırgınlıklar geçmişte kalır, gelecekte hepsi unutulur. Dolayısıyla bu mutlak suretle yapılması gereken bir işlemdir.