Bir kurumsal seo hizmeti alıyor veya sağlıyorsanız profesyonellik kesinlikle ön planda olmalıdır. Kurumsal SEO demek, profesyonellik demektir. Çünkü Kurumsal SEO hizmeti sağlamak büyük bir sorumluluktur. En basit yapacağınız bir hatada danışmanlığını yaptığınız kuruma zarar verirsiniz. Bu yüzden SEO alanı hakkında tam olarak bilgi sahibi değilseniz Kurumsal SEO hizmeti vermeniz tavsiye edilmez. Danışmanlığını yaptığınız kurum ile sorun yaşama ve hata yapma olasılığınız yüksektir. Kurumsal SEO hizmeti verecekseniz SEO alanının tüm dalları hakkında bilginiz olmalıdır.

Kurumsal SEO Fiyatları Ne Kadar?

Kurumsal SEO fiyatları kişiye ve firmaya göre değişkenlik gösterir. Kurumsal SEO fiyatları genel olarak Aylık’tır. Kelimeden kelimeyede değişim gösteren fiyatlar, web sitesinin genel durumuna görede değişkenlik gösterebilmektedir.

Sektörde genel olarak fiyatlar 300-500-1000-2000-3000-4000-5000+ TL (Aylık) olabilmektedir.

Kurumsal SEO Uzmanı Neler Yapar?

 • Onpage SEO – Site İçi Faktörlerin İyileştirilmesi ve Yönetimi
 • Offpage SEO – Dış Faktörlerin İyileştirilmesi ve Yönetimi
 • Link Building – Link Bağlantılarının İyileştirilmesi ve Yönetimi
 • Anahtar Kelime Araştırma
 • Rakip Analizleri
 • Trafik Artırımı ve Yönetimi
 • Blog Sayfası Kurulumu, Yönetimi ve SEO Geliştirmeleri
 • Google Analytics Yönetimi ve Hedeflerin Belirlenmesi
 • Sosyal Medya Danışmanlığı
 • E-Ticaret Danışmanlığı
 • Aylık Sürekli SEO Desteği ve Yönetimi
  gibi bir çok işlemi içerebilir.

 

Kurumsal SEO Hizmeti Kaç Ay Sürer?

Kalıcılık yine aynı şekilde kişiye ve kuruma göre değişkenlik göstermektedir. Türkiye’de hem Onpage hemde Offpage dalları hakkında bilgisi olan kişi sayısı fazla değildir, hal böyle iken kalıcılık için en önemli unsur Offpage Yönetimini en iyi ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirebilmek önemlidir. Bu gözardı edildiğinde Offpage dalı hakkında uzmanlaşmış kişiler ile temasa geçmeniz daha doğru olacaktır, Çünkü örneğin bir E-Ticaret web sitesi işletiyorsanız kalıcılık ile sonuçlanan Offpage SEO yönetimi çok değerlidir. Ürünlerinizin önplana çıkabilmesi için ise On-page SEO yüzdenizin yüksek olması gerekir. Off-page ne kadar önemliyse Off-page yönetimide o kadar önemlidir. Kurumsal SEO hizmetinde kalıcılık istiyorsanız kesinlikle işinde uzman, gerçek Offpage SEO uzmanları ile temasa geçerek firmanızın cirosunu yükseltebilir, arama motorları üzerindeki anahtar kelimelerinizin konumlarını koruyabilir ve bunu dahada arttırabilirsiniz.

Analiz: Kalıcılık İçin Gerekli Olan On-page ve Off-page SEO etki yüzdeleri

 1. On-page Yönetimi: %30
 2. Off-page Yönetimi: %70

Toplam: %100 Etki Düzeyi

 

Dikkat!

Firmanızın web sitesine hacklink yaptırmayın, yaptıranlardan ise kesinlikle uzan durmalısınız. İzinsiz yapanları ise gerekli yerlere şikayet edebilir ve bu durumu düzeltmesini isteyebilirsiniz. Uzun vadede sonuçlar iç açıcı olmayacaktır.

Firmanızın web sitesine hacklink yapıldıysa ne yapılması gerekiyor?

Web sitenize yönlendirilen gizli metin içerisindeki hacklinkleri tespit ederek Google’ın hizmete sunduğu Disavow Link Tool‘u kullanın. Linkleri Google ile paylaşarak olası cezaların önüne geçebilirsiniz.

Google Disavow Link Tool’a ulaşmak için Tıklayın.

Bu aracı kullanmak web sitenizin Google’dan alacağı ceza ve olumsuzlukların önüne geçmektedir. Düzgün kullanılmadığında sıralamalarınızı olumsuz yönde etkiler. Bu işlemi kesinlikle profesyonel kişilere yaptırmanız tavsiye edilir.