SEO Terimleri

Google Serp

Google Serp Nedir? Ne Anlama Gelir?

SERP, Arama Motoru Sonuçları Sayfası’nın kısaltmasına denir, SERP kelimesinin ingilizce açılımı; Search Engine Ranking Position anlamına gelir. Arama motorundan örneğin Google üzerinden, bir sorgu girdikten sonra kullanıcıların yönlendirildiği sayfalara Serp sayfaları denmektedir. Tipik olarak, organik sonuçları ve SERP özelliklerinin bir sayfası ile birlikte siteler ve yardımcı sonuçlar listelenir. Bu sonuçlar içerisine reklamlar (ör. Google AdWords), zengin snippet’ler (ürün derecelendirmeleri gibi), özellikli snippet’ler, bilgi grafikleri, resim sonuçları ve diğerleri de dahildir.

Rich Snippets’ler Ne Demek?

Arama motorlarında size pozisyon kazandırabilen doğru biçimlendirmeyi sağlayan Schema kodları, arama sonuçlarında önplanda olmanızı sağlayabilir ve sürekli trafik akışı kazanma şansınızı artırabilir.

Emre BARTIN

Emre BARTIN, 2012'den bu yana markalara kurumsal SEO danışmanlığı ve dijital pazarlama hizmeti sunmaktadır. Ayrıca Emre BARTIN, 360 Derece Dijital Pazarlama ve Kurumsal Web Çözümleri üreten Perforjans Dijital Performans Ajansı kurucusudur.

İlgili Makaleler