(0535) 711 45 75 emrebartin1@gmail.com

Freelance SEO Uzmanı Nedir? Freelance SEO Uzmanı Kimlere Denir?

Freelance seo hizmeti alıyor veya sağlıyorsanız profesyonellik kesinlikle ön planda olmalıdır. Freelance SEO hizmeti sağlamak büyük bir sorumluluktur. Bir uzman olarak freelance SEO hizmeti verecekseniz SEO alanının tüm dalları hakkında bilginiz olmalıdır. En basit yapacağınız bir hatada danışmanlığını yaptığınız kuruma veya kişiye zarar verirsiniz. Bu yüzden SEO alanı hakkında tam olarak bilgi sahibi değilseniz Freelance SEO hizmeti vermeniz tavsiye edilmez ve danışmanlığını yaptığınız kurum ile sorun yaşama ve hata yapma olasılığınız yüksektir. 

Freelance SEO Uzmanı Neler Bilir? Ne İş Yapar?

 • On-Page SEO – Site İçi Faktörlerin İyileştirilmesi ve Yönetimi

 • Off-Page SEO – Dış Faktörlerin İyileştirilmesi ve Yönetimi

 • Link Building – Link Bağlantılarının İyileştirilmesi ve Yönetimi

 • Anahtar Kelime Araştırma

 • Rakip Analizleri

 • Trafik Artırımı ve Yönetimi

 • Blog Sayfası Kurulumu, Yönetimi ve SEO Geliştirmeleri

 • Google Analytics Yönetimi ve Hedeflerin Belirlenmesi

 • Sosyal Medya Danışmanlığı

 • E-Ticaret Danışmanlığı

 • Aylık Sürekli SEO Desteği ve Yönetimi gibi bir çok işlemi içerebilir.

Freelance SEO Uzmanı Ne Kadar Ücret Alır?

Freelance SEO fiyatları kişiye ve firmaya göre değişkenlik gösterir. Freelance SEO fiyatları genel olarak Aylık’tır. Kelimeden kelimeyede değişim gösteren fiyatlar, web sitesinin genel durumuna görede değişkenlik gösterebilmektedir.

Sektörde genel olarak fiyatlar: Aylık 1000/2000+ TL olabilmektedir. Fiyatların belirlenmesinde uzmanın deneyimleri ve güncel geçmişi de önemli bir kriterdir.

Freelance SEO Hizmeti Kaç Ay Sürer ve Etkisi Nedir?

Kalıcılık yine aynı şekilde kişiye ve kuruma göre değişkenlik göstermektedir. Türkiye’de hem Onpage hemde Offpage dalları hakkında bilgisi olan kişi sayısı fazla değildir, hal böyle iken kalıcılık için en önemli unsur Offpage Yönetimini en iyi ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirebilmek önemlidir. Bu gözardı edildiğinde Offpage dalı hakkında uzmanlaşmış kişiler ile temasa geçmeniz daha doğru olacaktır, Çünkü örneğin bir E-Ticaret web sitesi işletiyorsanız kalıcılık ile sonuçlanan Offpage SEO yönetimi çok değerlidir. Ürünlerinizin önplana çıkabilmesi için ise On-page SEO yüzdenizin yüksek olması gerekir. Off-page ne kadar önemliyse Off-page yönetimide o kadar önemlidir. Freelance SEO hizmetinde kalıcılık istiyorsanız kesinlikle işinde uzman, gerçek Offpage SEO uzmanları ile temasa geçerek firmanızın cirosunu yükseltebilir, arama motorları üzerindeki anahtar kelimelerinizin konumlarını koruyabilir ve bunu dahada arttırabilirsiniz.

Analiz: Kalıcılık İçin Gerekli Olan On-page ve Off-page SEO etki yüzdeleri

 1. On-Page Yönetimi: %30
 2. Off-Page Yönetimi: %70

Toplam: %100 Etki Düzeyi