Dijital Pazarlama Teknikleri

Dijital Pazarlama Stratejisi: Eğlenceli ve Akılda Kalıcı Reklamlar Oluşturmak

Dijital Pazarlama stratejilerilerinde en etkili olan faktörlerin arasında “Eğlenceli ve akılda kalıcı reklamlar oluşturmak” vardır. Örneğin markanız için kısa şarkı tarzı bir strateji geliştirirseniz ve bu yaptığınız şey herkesin aklında kalırsa markanız popüler olma yolunda büyük bir avantaj yakalar. Reklam filmlerinin konusu çokça tartışılır, itibar ve marka imajını etkilediği düşünülür, en başta küçük düşürücü, komik gelebilir fakat uzun vadede marka için büyük avantaj sağlayacaktır.

Eğlenceli ve Akılda Kalıcı Reklamlar Oluşturmanın Faktörleri

  • Markanız için şarkı tarzı bir strateji izleyin.
  • Markanız için eğlenceli, akılda kalıcı reklam stratejileri geliştirin.
  • Radyo, televizyon ve internet sitelerinde bu reklamı sıklıkla yayınlatın.
  • Web sitenize girildiğinde bir kereye masus olmak üzere en beğenilen reklam filminizi yayınlatın.
  • Sosyal Medya üzerinde reklam filminizi yayınlatın ve reklam filminizin paylaşılmasını sağlayın.
  • Reklam filminize gelen olumlu yorumların herkes tarafından görülmesini sağlayın.
  • Reklama yatırım yapmaktan kaçınmayın, çünkü yaptığınız yatırımları zamanı geldiğinde fazlasıyla geri alacaksınız. Reklam uzun vadede en büyük pazarlama silahınızdır, bu silahı iyi kullanarak hedef kitlenizi kontrol altına alabilirsiniz.

Reklamcılık gerçekten günümüzün en önemli mesleklerinden biri, ve bunu akılda kalıcı, eğlenceli, komik ve izleyiciyi sıkmayan reklamlar oluşturmaya dönüştürdüğünüzde çok olumlu ve etkili geri dönüşler alıyorsunuz.

Emre BARTIN

Emre BARTIN, 2012'den bu yana markalara kurumsal SEO danışmanlığı ve dijital pazarlama hizmeti sunmaktadır. Ayrıca Emre BARTIN, 360 Derece Dijital Pazarlama ve Kurumsal Web Çözümleri üreten Perforjans Dijital Performans Ajansı kurucusudur.